Aktuality

27. Ročník futbalového turnaja o pohár memoriál Jána Chabroňa

Netradične v sobotu sa konal v Podvysokej už 27. ročník memoriálu Jána Chabroňa.
Zúčastnené družstvá: TJ Slovan Podvysoká, TJ Olešná, Sokol Baška (ČR), TJ Záblatie – okres Trenčín
V prvom zápase sa odohralo derby susedných obcí domácej Podvysokej s TJ Olešná. Hostia začali lepšie a prvý polčas vyhrali po góle Jozefa Šurika. Aj v druhom polčase predvádzala Olešná kvalitnú hru a domácich trápili viacerými gólovými príležitosťami. V závere zápasu sa podarilo domácim viac skoncentrovať a gólom Patrika Šinala aj vyrovnať. V poslednej minúte zápasu strhol víťazstvo na stranu domácich parádnou hlavičkou Marek Babiš a zabezpečil tak hráčom Slovana postup do finále.

TJ Slovan Podvysoká – TJ Olešná 2:1 (0:1)
Góly: Patrik Šinal, Marek Babiš – Jozef Šurik

Druhý zápas medzi nováčikom turnaja zo Záblatia a tradičným moravským zástupcom Sokol Baška mal veľmi vyrovnaný úvod. V prvom polčase sa hra prelievala z jednej strany na druhú a podobne to vyzeralo aj pri strelených góloch. Po nerozhodnom prvom polčase sa hráči Záblatia v druhej polovici lepšie skoncentrovali a priviedli zápas do víťazného konca.

TJ Záblatie – Sokol Baška 4:2 (2:2)
Góly: Patrik Paldan, Michal Urban, Anton Fraňo, Daniel Žabár – 2x Lukáš Svoboda

V prestávke turnaja odohrali prípravný zápas mladší žiaci domáceho Slovanu Podvysoká s rovesníkmi Tatranu Turzovka. Vyrovnaný zápas lepšie zvládli hostia a vyhrali 3:4.
zápas Mladších žiakov
Slovan Podvysoká – Tatran Turzovka 3:4
Góly: Ševčík, 2x Koniar – 2xLigač, Bielčik, Kováčik

V zápase o tretie miesto už dobre hrajúca Olešná nezaváhala a po bezgólovom polčase súpera z Moravy porazila vysoko 5:1.

TJ Olešná – Sokol Baška 5:1 (0:0)
Góly: 2x Krištiak, Kratochvil, Svitek, Šurik – Svoboda

Do zápasu o víťaza turnaja nastúpili domáci hráči Slovanu Podvysoká proti pre Kysučanov neznámemu trenčianskému tímu Záblatie. Zápas bol veľmi vyrovnaný, hostia mali viacero gólových príležitostí, ale aj veľké futbalové šťastie. Domácim hráčom sa podarilo trafiť dva krát tyčku a raz brvno bránky súpera. Do poslednych sekúnd sa snažili oba tímy skórovať, ale bezúspešne. Rozhodnúť museli až pokutové kopy. V penaltovej lotérii mali hráči Slovana zrejme pred domácim publikom väčšiu trému a z piatich striel premenili len tri. Aj keď domáci brankár bol veľmi pozorný a viac krát vystihol smer strely súpera, chytiť sa mu podarilo len jednu a tak sa šťastným víťazom turnaja stal jeho premiérový účastník Záblatie. Domáci organizátori pogratulovali Záblatie nielen k víťazstvu na turnaji, ale aj k postupu do VI. ligy okresného futbalového zväzu Trenčín.